سفارش تبلیغ
صبا
مدیر وبلاگ
 
از تبار آسمان
آقای جمعه های غریبی ظهور کن دهلیزهای شب زده را غرق نور کن یگ گوشه از جمال تو یعنی تمام عشق یا باز گرد یا دل ما را صبور کن آقا چقدر فاصله , اندوه , انتظار فکری به حال این سفر راه دور کن آقا اگر که آمدی و عاشقت نبود یک فاتحه نوازش اهل قبور کن
آمار واطلاعات
بازدید امروز : 4
بازدید دیروز : 4
کل بازدید : 82455
کل یادداشتها ها : 38
خبر مایه

موسیقی


جواب آقای مدیر

در پی انتقاد از پارسی بلاگ در پست قبلی آقای مدیر جوابی عنایت فرمودند :

سلام. مدیریت محتوائی سیستم یک روند متمرکز ندارد و درمواقع مختلف و توسط افراد متفاوت (حدود 30 نفر که همه ناشناس هستند و فقط بنده از فهرست دقیق آنها مطلع هستم) انجام میشود و اخطارها و نوشته های برگزیده هم توسط این مدیران انجام میگیرد که هیچ اطلاعی از کار یکدیگر ندارند. بنابراین ممکن است یک نوشته توسط یک مدیر برگزیده نشود و کپی غیرمجاز آن (که هیچ راه مطمئنی برای تشخیص غیرمجازبودن هم وجود ندارد) توسط فرد دیگری برگزیده شود. اینگونه خطاها با توجه با حجم بالای متن ورودی به سیستم اجتناب ناپذیر است. موفق باشید.

سلام علیکم . آقای مدیر چرا بدون امضای الکترونیکی کامنت گذاشتید ؟

خوب این که خیلی بدتر شد ! بهتر نیست چاره ای اندیشه شود و شخصا از تفکرات و عقائد این افراد نیز با اطلاع شوید ؟ و یا خود افرادی را برای این کار برگزینید ؟ من احساس می کنم با این روند در آینده  پارسی بلاگ دچار صدمات جبران ناپذیری شود . آیا ممکن نیست روزی کنترل آن از دست شما خارج شود و پارسی بلاگ قداست خود را از دست بدهد ؟ همچنان که اکنون نیز بعضی مواقع رفتارهای نا شایستی از برخی از این مدیران محتوائی شاهد هستیم و نشان از اغراض شخصی دارد . انشاءالله هر چه زودتر شاهد چاره اندیشی و تحولی در مورد این مسئله از سوی شما برادر ارجمند جناب مهندس فخری باشیم . من الله توفیق .


  

مطلبی با عنوان  انتقاد به مدیر پارسی بلاگ  از سید بزرگوار جناب مهندس فخری انتقاد شده بود بدین مضمون ،که چرا باید کنار دفترچه های مملو از عشق نوشته ، که برآمده از دل دلپاکان پارسی نگار است ، تبلیغاتی با رنگ و بوی «غربی در عربی» دیده شود !!! . خوشبختانه در جواب آقای مدیر بعد از دفاعیه ای متوجه حس انتقاد پذیری ایشان شدم ،چرا که بیان داشتند : به احترام دغدغه ی شما به دوستان مسئول گفتم تا اقدام به کم کردن یا حذف این تبلیغ کنند.  و * حذف شد *

سپس بنده نیز مطلبی جهت انتقاد نوشته بودم که به علت تغییرات اساسی در پارسی بلاگ و فراسیدن مناسبت ها و نوشتن مطالب مهمتر برای مدتی از قرار دادن آن بر روی وبلاگم منصرف شدم .اکنون نیز به علت موج وبلاگی - حجاب براه انداخته در وبلاگم (دنیای جوانی) مجبور شدم در این وبلاگ انتقاد خود را قرار دهم .

 اما اتفاق مضحکی در پارسی بلاگ افتاد مرا بر نوشتن انتقاد مصمم کرد .بامداد جمعه 31خرداد در قسمت مطالب برگزیده عنوان مطلب (زن،حجاب،اسلام) را که در تاریخ 24 خرداد 87 نوشته بودم مشاهده کردم و با خود گفتم چرا اینقدر دیر برگزیده شد . ناخواسته روی آن کلیک کردم ، با کمال تعجب مطلب خود را مشاهده کردم اما در وبلاگی دیگر . حتی بدون تغیراتی در متن . جالبتر اینکه آن وبلاگ منبع مطلب را این چنین نوشته بود .منع مجلات پیوند دی واسفند85 .البته در قسمت نظرات آن وبلاگ او را متوجه اشتباهش یا دزدی ادبی اش کردم . این وبلاگ که بتازگی راه افتاده تا کنون 100 پست در آن قرار داده شده است .بعید نیست از وبلاگهای دیگر نیز ...(فعلا به خاطر حفظ آبروی وبلاگ فوق از آدرس آن خودداری نموده اما در صورت نیاز آن را به نمایش خواهم گذاشت).

اما حرف حساب این است که چرا مطلب اولیه بنده برگزیده نشده بود اما حالا این شاهکار ادبی وبلاگ فوق برگزیده شد . آیا این از روی سهل انگاری صورت گرفته یا دشمنی تیم محتوائی با بنده .

دوران تبلیغات انتخابات مجلس هشتم بود . مطلبی را در قسمت برگزیده ها دیدم که نامه ای از سوی نویسنده آن به جناح سیاسی مخالفش بود و در آن به تمسخر و ... پرداخته بود . بنده نیز جهت اطلاع او در جواب نامه ای نوشته و در وبلاگ خود قرار دادم که با کمال تعجب از سوی تیم محتوائی اخطاری برای بنده ارسال شد . (حتی با کاهش 70 درصدی آمار وبلاگم روبرو شدم). اما از آن زمان تا کنون خیلی کمتر شاهد منتخب شدن مطالب وبلاگم بودم . البته تا پایگاه وبلاگ نویسان ارزشی و کانون وبلاگ نویسان مذهبی هستند دیگر منتخب شدن در پارسی بلاگ اهمیتی ندارد .  در اردیبهشت امسال در کانون وبلاگم رتبه چهارم گرفت که با نفر اول چهار امتیاز اختلاف داشتم . در پایگاه نیز به خوبی از مطالب بنده و سایر دوستان حمایت می شود و خواندنی ترین مطالب را در آن می توانیم مشاهده کنیم .

متاسفانه بعضی مواقع مطالبی را به صورت منتخب در یادداشت های خواندنی می بینیم که فاقد هر گونه ارزش و گاها بیمارگون هستند و مرا در تحیری غیر قابل وصف غرق می کند. و یا مطالبی دیده می شود که نه از ادبیات غنی برخوردار بود و نه محتوای قابل ذکری که شایستگی منتخب شدن را داشته باشد .

گاهی نیز وبلاگهائی را مشاهده می کنم که مدتهاست به کار خود ادامه می دهند از نظر محتوا بسیار زشت ناپسنداند. این وبلاگها بلافاصله مطلب خود را به حالت آرشیو در آورده و شاید همین باعث غفلت تیم محتوائی می شود .

چندی پیش نیز وبلاگی که به صورت غیر مستقیم به یکی از علمای بزرگوارمان توهین نموده بود ، مرا متوجه در خواب بودن و شاید سهل انگاری تیم محتوائی کرد . خوشبختانه آن هم با وساطت جناب مهندس فخری البته با کمی تأخیر پایان یافت اما همچنان به دلایلی گله مندم . چرا که مطلب فوق به قدری گویا و واضح بود که هر شخصی براحتی متوجه هزیان های درون آن می شد . حتی عنوان مطلب هم از کلمات زشت و قبیح استفاده شده بود .

به نظر می رسد تیم محتوائی قادر به خواندن همه مطالب به روز شده نیست به خصوص مطالب طولانی و حجیم و شاید ...

شاید انتقاد بنده در مورد مطالب منتخب با مقوله کلیشه ای آزادی بیان و در نظر گرفتن همه جوانب ، دفع شود ؛ اما خدمتتان عارضم که چه نیکوست از بیانات مقام معظم رهبری اندکی درس بگیریم چرا که مکرراً ایشان متذکر شدند "رودر بایستی را کنار بگذارید و مرزهایتان را مشخص کنید"

جناب مهندس فخری مدیریت محترم پارسی بلاگ همانگونه که به تغییرات فنی و امکانات فراون پارسی بلاگ احتمام می ورزید اندکی نیز به مدیران محتوائی خود رسیدگی کرده و تغییر و تحولی اساسی در آن ایجاد نمائید .

از آنجا که پارسی بلاگ پاک ترین و پیشرفته ترین سرویس وبلاگ نویسی است ، حیف است به خاطر سهل انگاری یا غرض ورزی عده ای ، به بعضی امراض آلوده شود . لطفا قبل از فراگیر شدن ویروسها اقدام به سمپاشی نموده و نگذارید دل پارسی نگاران را مجروح نماید .

انتقاد بنده پیش تر از سر دوستی است تا اعتراض پایمال شدن حق خود . بنده حتی در اعتراض قبلی که نتوانستم بر روی وبلاگم قرار دهم از کاربران نیز انتقاد کرده بودم که چرا با وجود سیستم آمار گیری پارسی بلاگ از سیستم های وبگذر استفاده می کنند چرا که اگر فرضا سیستم آمار گیری پارسی بلاگ هم کامل نباشد اما به خاطر حقی که بر گردن ما دارد نباید چنین بی معرفتی از سوی کاربران صورت گیرد . بنده جهت امتحان چند ماهی از وبگذر استفاده کردم که آمار آن 80 درصد کمتر از آمار پارسی بلاگ را نشان می داد . حال چرا آمار برخی وبلاگها برعکس ، آمار وبگذرشان چندین برابر آمار اصلی پارسی بلاگ است الله و اعلم .

پی نوشت : امیدوارم تیم محتوائی قبل از اخطار یا حذف کردن حتما بیشتر به تذکرات بنده فکر نمایند . هرچند ترسی از آن نیست .

بنده هم می خواستم اول این تیتر و بزنم "آنگاه که عدالت نیز سلیقه ای می شود"

با تشکر از صاحب این وبلاگ که از نزدیکان می باشد .


  
طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ