سفارش تبلیغ
صبا
مدیر وبلاگ
 
از تبار آسمان
آقای جمعه های غریبی ظهور کن دهلیزهای شب زده را غرق نور کن یگ گوشه از جمال تو یعنی تمام عشق یا باز گرد یا دل ما را صبور کن آقا چقدر فاصله , اندوه , انتظار فکری به حال این سفر راه دور کن آقا اگر که آمدی و عاشقت نبود یک فاتحه نوازش اهل قبور کن
آمار واطلاعات
بازدید امروز : 7
بازدید دیروز : 4
کل بازدید : 82458
کل یادداشتها ها : 38
خبر مایه

موسیقی


برادر و خواهر گرامی ملتمسانه درخواست دارم در رفتار خود دقت نمائید . شما که حال به عنوان فردی مذهبی به شمار می آئید هرگونه رفتار نادرست شما تاثیرات منفی در پی خواهد داشت .چه کار خود را متواضعانه وظیفه بدانی و چه با غرور...، در هر صورت با توجه به مطالبی که در وبلاگ خود قرار داده اید بعنوان شخصی ارزشی به حساب آمده و روی شما حسابی جداگانه باز می کنند . پس مواظب باشید که خدای ناکرده دنبال رو دل و خواسته های نامعقول آن نباشید. هیچ گاه گناه را در دنیای مجازی ، سبک و بی نتیجه نشمارید .
متاسفانه بلاگری دیدم که در ابتدا به عنوان فردی از جامعه ای خاص آمده و تصویری ساده از خود در وبلاگ قرار داده بود . با گذشت زمان استقبال خوبی نیز از وبلاگ وی شد . در قسمت معرفی خود می نویسد بنده چه بوده ام و اکنون چه هستم ! چه کار نیکی را کنار گذاشته و چه چیز را دنبال می کند ! چه نیازی به گفتن آن هست. و اینکه سپس تصویری دیگر ازخود در وبلاگ قرار داده که انگار هدف فقط جلب توجه است و نشان زیبائی ! و گویا از این رو به آن رو شده باشد ! چه ضرورتی در قرار دادن تصویر شخصی است و آن هم ...
آیا این نوع رفتار قابل توجیه اند . آیا تغییرات کلی و این چنینی موجب ایجاد سوال در اذهان عام و خاص نمی شود . آیا کسانی که بنیه دینی قوی ندارند و دلبسته مطالب شما شده اند دچار اشتباه و گمراهی نمی شوند . آیا خود می دانید چرا این کار را انجام میدهید . هدفتان مشخص است و یا فقط خواسته دل است ...؟
آری شما بلاگر محترم که وقتی در ابتدا در مسنجر با شما چت می کنم جواب داده و هنگامی که می فهمید بنده هم از جنس خودتان هستم دیگر محل نمی گذارید ...!
و یا بلاگرانی که در کامنت گذاشتن هیچ ابائی نداشته و هر حرف بیهوده ای می زنند . بیهوده از بلاگر جنس مخالف خود تعریف و تمجید می کنند و یا چنان برادر عزیم و یا خواهر عزیزم می گویند که ... و در خیلی از کامنتها فقط احوالپرسی خانوادگی دیده می شود و یا حرفهائی که اصلا ربطی به مطلب ندارد .
می گویند وبلاگهای فارسی زبان زیر ذره بین دشمنان است ...!
بنده هم دوست ندارم چنین مطالبی در وبلاگ خود قرار دهم اما من طاقت دیدن خیلی چیزها و سکوت کردن را ندارم. اینها درد است و مرهمی نیز جز دعای فرج ندارد .
آری بلاگر محترمی که خود فراموش کرده ای برای چه به دنیای نت آمده ای و اکنون دچار چه اشتباهات فاحشی می شوی و انگار که نه انگار ...
و تو که تا بلاگری خداحافظی نمود و تو هم حرف از رفتن می زنی و تو نیز در وبلاگت را تخته می کنی "تعطیل شد ! " . اکنون با برگشت آن بلاگر تو نیز دوبار درب دکان را باز نموده و از رفتن پشیمان شدی ؟ ... چرا؟ برای چه رفتی و برای چه برگشتی ؟... آیا از تاثیرات همان مطالب فوق الذکر نیست؟
به خاطر دلت می نویسی یا به خاطر دیگری... ؟ به خاطر خدا می نویسی یا به خاطر خلق خدا ... ؟ برای خلق خدا با چه هدفی ؟ آیا به آن فکر کرده ای ... ؟
شما را به خدا... شما را به خدا... و شما را به خدا ... یا در رفتار خود تجدید نظر نمائید و یا اگر هرکار دیگری می خواهید انجام دهید با نام و نشان دیگری صورت دهید . مانند خیلی ها ، تا لااقل خدشه ای به دین وارد نشود .
چنان که در گذشته دیدم که عده ای با همان آیدی معروف و مذهبی شناخته شده برای همه ،در چه کنفرانس های خارجی شرکت ننمود و چه رفتاری از او دیده نشد . لا اله الا الله ... مواظب باشید مانند خوارج نشوید .
می گویند خوارج چنان اهل نماز بودند که پیشانی هایشان به خاطر سجده طولانی پینه بسته بود .
اینها خون دل است . امان از دل علی علیه السلام هنگامی که می گوید :
چشم پر از خار و خاشاک را به ناچار فرو بستم و با گلوئی که استخوان شکسته در آن گیر کرده بود جام تلخ حوادث را نوشیدم و خشم خویش فرو خوردم و بر نوشیدن جام تلخ تر از گیاه حنظل شکیبائی نمودم .خ26 .
امان از دل رهبر ...و امان از دل بعضی مسئولین که از چنین آدمهای دو روئی ضربه می خورند ... .اعتماد می کنند اما از اعتمادشان سوء استفاده می شود .
بیاندیشید چرا دین اسلام در کشور خودمان نیز غریب و نا شناخته شده است ؟ چرا بعضی ها اعمال ناشایست از آنان سر می زند . آیا از همین اعمال و رفتار و اخلاق ضد دینی خودمان نیست ، که مصوب آن وسوسه شیطان است ؟
چرا باید شاهد چنین رفتارهائی باشیم ؟ به خاطر مذهبی نماها ... ، اشتباهات هر چند کوچک و جزئی ما مذهبی ها ... و یا ایراد در دین!!!
چه دردها که از آنها ندیده و چه زخم ها که از اینها نخورده ام .
و متاسفانه رفتار بعضی ها باعث شد مدتی بنده نسبت به بعضی از دوستان بزگوار بدبین شوم و بعضی نیز نسبت به بعضی دیگر دچار ضن و گمان شدند .
بلاگر محترم این حرفها نه دشمنی است و نه زخم زبان و نه تحقیر دیگران ... فقط وفقط به خاطر خدا رعایت کنید اگر از خشم و غضب الهی می ترسید .
من خودم هم بی تقصیر نیستم و ادعائی ندارم و بر اشتباهاتم به خصوص در گذشته واقفم و از خدا خواستم مرا عفو کند ، آنچان که امیر المومنین(ع)می فرماید الهم الحملنی علی عفوک ، ولا تحملنی علی عدلک خدا یا مرا با بخشش خود بپذیر و باعدل خویش با من رفتار نکن .
اگر به خاطر دلم بلاگر شدم ، اما به تدریج با آن پرورش یافتم و متحول شدم . حال فقط دردها را می نویسم و می گویم  درد از تیشه است نه از ریشه ...

تقوا امروز سپر بلا و فردا راه رسیدن به بهشت است . بیماری های جان و روان خود را با تقوا درمان کنید . نهج البلاغه خطبه 191
کسی که شنیدن حق یا عرضه شدن عدالت بر او مشکل باشد عمل کردن به آن برای او دشوار تر است . خطبه 216
اللهم عجل لولیک الفرج والعافیة والنصر


  
طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ